Jak funguje proteinová dieta

Proteinová dieta nebo chcete-li bílkovinná dieta, bílkovinová dieta, ketodieta, ketonová dieta, je to stále jedno a totéž, je úplně jedno jaký název použijeme. Důležité však je, že se jedná o nejúčinnější dietu již od 70. let minulého století. Asi většina z Vás již slyšela příběh o panu G. L. Blackburnovi z roku 1973. Že ne? Tak Vám ho trošku přiblížíme. Pan profesor Blackburn přišel na velmi důležitou věc a to, jak hubnout přednostně na úkor zásobního tuku a ne bílkovin, tudíž svalové hmoty.
Na tuto metodu navázala mnohaletá a odborná lékařská praxe, která potvrdila, že nejúčinnější efekt proteinové diety (bílkovinné diety) je, pokud je rozdělena do 4 po sobě jdoucích fází, kterými by měl každý klient projít, aby dosáhl nejlepšího výsledku. Proteinová dieta se tedy skládá ze 4 fází, z nichž každá následující oproti předchozí by měla trvat dvakrát déle. Tyto 4 fáze zajistí, že budete hubnout postupně a naučíte se pravidelné jíst, tak aby nedošlo k JOJO efektu.

1. fáze

Účinný a rychlý úbytek váhy (tuků)

2. fáze

Návrat k jednomu pravému jídlu, úbytek váhy pokračuje

3. fáze

Pomalý návrat k sacharidům
a „normálnímu“ jídelničku

4. fáze

Stabilizace hmotnosti

Není protein jako protein

Není to pouze fráze, ale fakt! Pokud byste se totiž rozhodli držet proteinovou dietu pomocí fitness proteinů nemělo by to ten správný efekt. Jelikož tyto produkty obsahují relativně nenáročně zpracovatelnou bílkovinu ze syrovátky (kravského mléka). Velkou nevýhodou je to, že je nutné ji podávat v o dost vyšších dávkách než u našich jídel (cca 150 g na den). Naše proteinová jídla obsahují kvalitnější proteiny a to zejména sójový protein, pšeničný protein, atd.

Výhody proteinové diety

 • Nepřicházíte o svalovou hmotu.
 • Příjemné až euforické pocity.
 • Vlastní originální receptura přípravků.
 • Přes 5 000 spokojených klientů v MS kraji.
 • Rychlý a stálý výsledek.
 • Žádný jojo efekt.
 • Mlsáte a zároveň hubnete.
 • Hubnete pod dohledem odborníka.
 • Rychlá a snadná příprava jídla.
 • Největší výběr příchutí na trhu.
 • Nejlepší chuťové vlastnosti na trhu.
 • Přes 200 druhů příchutí.
 • Žádný hlad.
 • Specifické přípravy bez lepku, bez laktózy.

Jak jíst v proteinové dietě

Vždy se řiďte tím, co Vám řekne Váš dietní poradce, pokud si nebudete vědět rady, použijte našeho průvodce, kterého si můžete stáhnout v PDF. kde máte detailně napsáno, co můžete v proteinové dietě jíst a pít. Vždy dodržujete poměr mezi sladkými a slanými jídly.

Ketóza

Ketóza je stav, při kterém se bude vaše tělo „živit“ téměř výhradně svým vlastním uloženým tukem. Dochází k ní v případě, že omezíte ve svém jídelníčku příjem všech sacharidů (jednoduchých i komplexních) na minimum a zvýšíte příjem bílkovin. Ketóza v těle nastává v okamžiku (2–3 dny od zahájení diety), kdy jste již vyčerpali veškeré zásoby glykogenu a organismus si jako náhradní zdroj energie zvolil tuky. Zjednodušeně můžeme říct, že si díky ketóze vaše tělo ke svému fungování našlo náhradní palivo.

Jak zjistíte, že jste v ketóze?

Ketony se vyplavují do krve a moči a v nich je tedy možné je zjistit. Stačí si zajít do lékárny a zakoupit diagnostické proužky pro analýzu moči. Ketony mají také jednu velkou výhodu – mají schopnost tlumit pocit hladu, což je v průběhu dietního režimu více než příjemné.

Co to se mnou dělá, co zažívám

Euforie

Díky ketóze se budete cítit plní energie.

Zácpa

Může se objevit v případě, že podceníte konzumaci zeleniny a olivového oleje nebo nedodržujete pitný režim. Pokud takový případ nastane, zaměřte se na to, abyste jedli dostatečné množství povolených druhů zeleniny (zejména ve vařené podobě) a pili dostatečné množství tekutin.

Intenzivní pocit hladu

Pokud je bílkovinný dietní režim PROTIMEA správně dodržován, pak pocity hladu spontánně ustoupí do 48 hodin po zahájení diety. Pokud se u vás intenzivní pocit hladu objeví, snězte libovolné množství povolené zeleniny a zapijte je velkým množstvím vody. Jinou možností je přidat si jeden slaný bílkovinný instantní přípravek navíc. Další možností jak zahnat hlad a nenarušit dietu, je konzumace neomezeného množství bílku z vajec natvrdo. V žádném případě nevynechávejte žádné z proteinových jídel. Nelze vynechat ani svačinu a to ani v případě, že nemáte hlad! Pokud budete šechna doporučení dodržovat, stane se výskyt intenzivního pocitu hladu, od třetího dne po nasazení diety, zcela výjimečným jevem.

Bolesti hlavy

Patří k možným projevům a mohou se objevit zejména na samotném začátku 1. fáze bílkovinné diety. Obvykle rychle ustupují po podání běžných analgetik (léků proti bolesti). Nezapomeňte konzumovanou zeleninu dostatečně solit! Pokud bolesti hlavy přetrvávají nebo jsou intenzivní či migrenózního charakteru, užijte lék od bolesti.

Závratě, Únava, Křeče

Závratě mohou mít příčinu v nedostatku soli. Proto si nezapomínejte dosolovat povolené druhy zeleniny. Křeče mohou být způsobené nedostatkem hořčíku nebo draslíku.

Nižší nebo opožděný úbytek hmotnosti

Během 10 dnů, které předchází menstruaci, dochází u některých žen k zadržování vody v organismu. Tento jev může někdy maskovat dosažené zhubnutí. Zdánlivě nižší úbytek hmotnosti posuzovaný v tomto období se ukáže být zcela standardním a dostatečným ihned poté, kdy u ženy odezní hormonálně podmíněné zadržování vody v organismu. S ním zmizí i „falešné“ kilogramy.

Dieta spojená s medikamentózní léčbou

Metoda PROTIMEA umožňuje pokračování v všech typech medikamentózní léčby, které jsou pro vaše zdraví potřebné, s jediným omezením: sladké sirupy musí být nahrazeny jinou lékovou formou (neslazené sirupy, tablety,…).

Zápach z úst, Zapáchající moč, Nadměrné pocení

Tělo vylučuje ketolátky, buď v moči, z dechu nebo póry v těle – jsou to nepříjemné, ale naprosto běžné průvodní jevy, které po 7–10 dnech vymizí, ale hlavně se nemusí týkat všech klientů.

Opožděná menstruace, Menstruace mimo cyklus

Nelekejte se, pokud budete mít opožděnou menstruaci, je zde úzká souvislost pohlavních orgánů s tukovou tkání, která může toto způsobit.

Chci více informací

Hubnutí s odborníkem

Osobní přístup, empatie a skutečné porozumění s opravdovou pomocí. Vždyť důvodem nadváhy může být i jen malá „drobnost“. A tu my umíme najít a pomoci odstranit. Většina našich klientů přichází na doporučení těch, co se u nás cítili dobře – jako doma. Ne jako u řadového dietologa, ale u někoho, kdo chápe a naslouchá…

Samozřejmě, že ale můžete bezhlavě nakoupit na e-shopu a doma se pak probírat drahým balíkem a prohlížet si univerzální návod. Pokud se chcete vydat na dráhu „matadora“ diet se zákonitým jojo efektem… Nebo můžete zhubnout s námi. Identifikujeme problém, se vším vám pomůžeme, nasměrujeme…

pravidelná kontrola

motivace

přítel na telefonu

podpora

Kontraindikace a zdravotní omezení

Naše produkty (proteinová jídla) se NESMÍ užívat, jestliže Váš zdravotní stav odpovídá těmto podmínkám, ale vše ještě záleží na individuálním posouzení terapeuta a případné konzultaci s našim lékařem.

Bonusový program

Za každého nového zákazníka, kterého přivedete dostanete
7 jídel ZDARMA (490 Kč)
Pokud každý měsíc přivedete 2 nové klienty, za rok ušetříte 11 760 Kč.

7
jídel
zdarma

Chci ušetřit 11 760 

Hubněte s námi

Chcete zhubnout s námi? Napište nám!

Doporučujeme se také podívat na často kladené otázky.
Údaje, které nám zanecháte, budeme zpracovávat po 3 roky, pokud nám nedáte košem dřív :)