Jana Tabrea

Herečka, lektorka a moderátorka narozená v Ostravě, pocházející z Transylvánie, žijící v Praze. Je spolumajitelkou italské chrtice, vychovává dceru Veroniku a žije s Angolanem z Pelhřimova.

Jsem čokoholik a vše, v čem je čokoláda, prostě miluju.Proč jste se pro dietu rozhodla, nevypadáte jako někdo, kdo by to potřeboval?
Hlavním důvodem mého rozhodnutí byl opakovaný úraz nohy. Psychika  a nedostatek pohybu samozřejmě udělaly své a ve chvíli, kdy jsem se nevešla téměř do žádného oblečení, jsem byla jasně postavena před fakt, že musím okamžitě začít řešit svou váhu, dokud je ještě čas. Cítila jsem se dobře jen v tzv. hábitech a dekách občas jsem si i namlouvala, že i princezny chodily v šatech s vlečkou. Musela jsem si přiznat, že je skutečně potřeba najít nějakou cestu, jak odlehčit svým nohám i psychice a bylo mi víc než jasné, že tentokrát hubnutí nezvládnu úplně sama. A to i proto, že do dnešního dne si netroufnu na takovou fyzickou zátěž, na kterou jsem před úrazem byla zvyklá.

Jak jste se o firmě Protimea dozvěděla?
Pohybuji se často mezi Ostravou a Prahou a zaregistrovala jsem u některých ostravských kolegů z uměleckého prostředí razantní fyzické proměny. Dokonce i v partiích, které se velice těžce redukují. Nikdy jsem hubnout s odborníkem nepotřebovala, vždy mi stačilo více se hýbat a ubrat v jídle. Nicméně přišel moment, kdy jsem se měla opakovaně objevovat před kamerou. Už tehdy jsem věděla, že se svou váhou musím něco udělat, a byla jsem si jistá, že tentokrát to úplně sama nezvládnu. Firmu Protimea mi doporučila má ostravská kamarádka Iva. Neváhala jsem a okamžitě kontaktovala paní Dášu. Její aktivní způsob jednání mě ihned ujistil, že jsem v těch nejlepších rukou.

Jak probíhala první návštěva?
Zcela upřímně jsem počítala s tím, že zajdu do nějakého obchodu, kde si nakoupím pár koktejlů, a někdo mi řekne: ,,Jo, to se hodně kupuje, a zaručeně to funguje.“
Přístup v této firmě byl zcela jiný. Paní Dáša trvala na mém změření a zvážení, díky kterému jsme zjistila, jaké hodnoty mé tělo obsahuje. Přesný poměr tuku, svalů, vody, metabolický věk a spoustu dalších hodnot, o kterých jsem ani nevěděla, že je možno přesně změřit. Dozvěděla jsem se, co skutečně proteinová dieta je a získala jsem také spoustu užitečných informací o stravování. Ačkoliv jsem ze začátku považovala tuto konzultaci za zcela zbytečnou, byly to informace tzv. k nezaplacení, protože jsem přišla na to, co mému tělu dělá dobře a co ne. A toho se držím i nadále.

ilustrativní obrázek Většina lidí dietu nesnáší moc dobře, jsou podráždění, jak jste ji snášela vy?
Velmi mě motivoval okamžitý výsledek. V momentu krize, kdy jsem se chystala „zhřešit“, to byla samotná paní Dagmar, která byla vždy na příjmu a dokázala perfektně poradit. Takže se člověk netrápil, což bylo k nezaplacení. V Protimei nemůžete být a hlavně nemáte z čeho být podráždění, nemusíte si nic vážit nebo zdlouhavě kontrolovat, stačí si hlídat výběr potravin. Já bych tento stravovací program ani dietou nenazývala, protože dieta pro mě byla vždy synonymem pro velké omezování se. Výběr jídel je tak úžasný, že každý může uspokojit své chuťové pohárky. Většina produktů je připravena k okamžité konzumaci, takže delikatesu přibalíte do kabelky a jdete do práce. Pokud si chcete připravit nějaké jídlo z dietních jídel Protimea samotná příprava zabere 2 minutky.
Osobně jsem dost závislá na čokoládě, což s touto ,,dietou“ není problém. Pravidelně jsem si dopřávala večer kousek čokolády, ale té od Protimei.

Za jak dlouho se očekávané výsledky dostavily?
Přibližně za týden, při první kontrole, kterou jsem měla asi po šesti dnech, už byly výsledky vidět. Váha šla okamžitě dolů, hlavně tuk, což opět přesně změří chytrá váha, která se nedá ukecat ani přednastavit.

ilustrativní obrázek Jaký byl průběh diety?
Jelikož po první návštěvě odcházíte se spoustou nových informací , dostanete brožurku, která se skvěle vejde do kabelky, což je pro nás ženy velké plus. Najdete v ní veškeré potřebné informace. Nicméně jestliže požadovanou informaci v brožuře nedohledáte nebo něčemu neporozumíte, je tým paní Dáši nepřetržitě na telefonu. Pravidelně jsem volala v pátek v 21h večer. Přesto se mnou veškeré otázky nebo krizové chvilky řešili holky i na dálku, a to s neuvěřitelnou trpělivostí. Jednou jsem kvůli své práci nestihla pravidelnou kontrolu v týdnu, i tak mi paní Dáša vyšla vstříc a domluvily jsme si kontrolu v sobotu.

Zmiňovala jste velký výběr jídel, co Vám osobně chutnalo nejvíc nebo naopak nejmíň?
Jsem čokoholik a vše, v čem je čokoláda, prostě miluju. Protimea nabízí hodně výrobků z čokolády, ale úplně největší delikatesou byl jejich máslový croissant s čokoládovou pomazánkou. Nemohu opomenout vynikající arašídové kuličky. Některé omelety mě svou chutí nezaujaly, ale výhodou je, že nabídka obsahuje 200 příchutí. Produkt vám ochotně vymění. Pro Protimeu nic není problém.

Co Vám dieta přinesla nebo naopak vzala?
Jednoznačně mi trvale odebrala kila navíc a obří oblečení :-) Dala mi nové a lepší stravovací návyky, jednoduše řečeno – naučila mě jíst. Získala jsem pocit, že mohu beztrestně mlsat čokoládu, a to i večer. Jednoznačně mně pomohla navrátit se k mé profesi a má velký podíl i na tom, že si mě vybrala firma na castingu pro TV kampaň, která sdružuje firmy s hoooooodně nábytkem :-).

ilustrativní obrázek Co dieta a alkohol?
Je příjemné zjistit, že i s vodou a citrónem můžete prožít fajn večer s přáteli. Během sezóny zahradních večírků jsem se nevyhnula konfrontaci s chutí na pivo, které k těmto příležitostem nevyhnutelně patří. Dala jsem si proteinové pivo, je fakt vynikající a krásně voní po citrusech. Dovolím si toto tvrdit, jelikož bydlím u pivovaru a díky tomu dokážu dobré pivo rozpoznat. Jsem přesvědčená, že tento produkt určitě uspokojí i každého vášnivého pivaře.

Jak se stravujete dnes?
Hlavně se nestravuji jako v období před dietou. Protimea mě konečně v mém životě naučila jak jíst. Což jsem nikdy nepovažovala za tak potřebné. Velmi jsem se mýlila. Jím v podstatě celý život dost zdravě. Momentálně jím menší porce jídla a to častěji, samozřejmě si hlídám dostatek bílkovin a vody. Jako sladkost volím vždy nějakou protimeáckou tyčinku.

Co říct závěrem lidem, kteří váhají?
Je to takové všeobecné klišé, ale nebát se, nehledat výmluvy a zainvestovat sám do sebe. Tato dieta má opravdu spoustu výhod. Zásadní je rychlý úbytek tuku, ne jen vody, což je velice důležité. Velký výběr jídel. Skvělý přístup týmu Protimea, a to v každém ohledu. Jejich péče vám, zcela jistě, dodá energii do života. Jsem přesvědčena, že to je to pravé kouzlo úspěchu, jak zhubnout jednou pro vždy. Investice do Protimea produktů se stoprocentně vyplatí. Konečný výsledek záleží, samozřejmě, na osobní důslednosti.

Každé hubnutí má za sebou příběh. Chcete si prohlédnout další důkazy, že to umíme?

Navštivte galerii